02.10.2005 Yalova Denizçalı Dağ Bisikleti Kupası

02.05.2005 Uluslararası Yalova Denizçalı Dağ Bisikleti Yarışı


Uluslararası Yalova Denizçalı Dağ Bisikleti yarışına katılmak için yola çıktık.Bisikletlerimizi ve kamp eşyalarımızı hazırladık otobüse yükledik.

Direk Yalova’ya otobüs bulamadık Bursa otogarında 2 saat bekledikten sonra Yalova otobüsüne aktarma yaparak yarış alanına ulaştık.

Ana yol kenarında indik ve Denizçalıya rampayı tırmandık ve yarışın yapılacağı alana geldik.Hemen çadırlarımızı kuracağımız yeri belirledik ve yerleştik.

Ardından kayıtlarımızı yaptık ve parkur tanımaya geçtik.Hava yağmurluydu ve heryer çamurdu bisikletlerimiz v fren olduğu için çamur biriktiriyordu.

Elimizde çomakla parkuru gezdik ertesi gün yarışta zorlu olacağı belliydi.Yarış günü heycanla start aldık tüm sporcular çamur alanlara gelince bisikleti ellerine alarak koştular çoğu sporcu yarışı bırakmak zorunda kaldı çünkü bisikletler 2kat ağırlaşmıştı.

Kimileri yalakta bisikleti yıkayarak devam ettiler kimileri frenleri iptal ederek devam etmeye çalıştılar ama parkur çok ağırdı.

Esbike ekibi olarak ekipmanımız yarışa uygun olmasada yarışı bırakmadık ve dereceyle yarışı tamamladık.Eda birinci olarak yarışı bitirdi bizi gururlandırdı.Diğer sporcularımızda ilk 5 içinde yerlerini aldılar.Yarışın organizatörü Ünal Tolun ve sponsor Aksa yarışmacılarla özel ilgileniyorlardı yemeklerimiz geldi konaklama için yerler ayarlandı biz çadırda rahat olduğumuz için çadırı tercih ettik duş imkanı bile sağlamışlardı.

Günümüzde Denizçalıda Bisiklet yarışı yapılmıyor çünkü organizasyona destek verilmedi ve düşünceler havada kaldı yeni yönetimle birlikte yapılır ve eski günlerine döner diye dağ bisikletçileri olarak bekliyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir