Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Sakarya

Bu yıl Türkiye Şampiyonası 03-04 Ağustos 2019 tarihinde Sakarya Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde gerçekleşti.500 sporcunun katıldığı organizasyona Esbike olarak 6 sporcu ile katıldık.

G0066454

Yıldız B kategorisinde uykudan uyanır uyanmaz gördüğümüz yarış Ramazan Şengül’ün kategorisiydi yüzümüzü bile yıkamadan yarışa yetişip Ramazan’ı starta yetiştirdik. Yağmurlu startla uykumuz açıldı. Ramazan’da ilk Türkiye şampiyonasında iyi bir yarış çıkardı.

Yıldız A kategorisinde Emre Özkurt yaptığı çalışmaların meyvesini aldı.İlk tur parkurda yığılmaya takılan Emre 30. sırada yer alırken her tur azimle turlayarak 10. sıraya kadar yükseldi.Takılma olmasaydı kürsüde yerini alacağından şüphemiz yok bu çalışmalarla devam ederse gelecekte kürsüde sıksık göreceğiz.

Genç Erkekler kategorisinde Enis ve Fatih yarıştı ayrıca İstanbul’dan Meriç’te Esbike formasıyla bu kategoride yerini aldı. Kalabalık bir startla başlayan yarışmada güzel performans sergilediler çalışmalarını arttırmaları gerektiğini gördüler ve her yarış bir tecrübedir deneyimini yaşayarak kendilerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

Elite Bayanlar kategorisinde Eda ilk gün yapılan eleminatör yarışının favorisiydi geçtiğimiz yılda Rize’de yapılan Türkiye şampiyonasında kupanın sahibiydi bu yılda alması muhtemeldi fakat bisikletin zincirinde start anında sıyırma oluşmasıyla ayağı pedaldan çıktı ve rakiplerinin biraz arkasında kaldı buna rağmen tekerlek farkıyla takip etti ancak saniyelerin önemli olduğu yarışta bu kez yarı finalde veda etmek zorunda kaldı. Pazar günü yarışlarında da antrenmansızlığının kurbanı olarak istediği dereceyi yakalayamadı. Malesef ülkemizde devlet kurumlarında çalışan sporculara gereken özveri ve destek sağlanmıyor ve sporcular heba oluyor.

Kaptan Gökay antrenmansız geçen bir sezonda sporcularına örnek olmak adına girdiği yarışta rakipleriyle omuz omuza mücadele etti kondisyonsuz olmasına rağmen hiç kompadan yarıştı Eleminatör’de tekerlek farkıyla bir üst tura geçemedi.Pazar günü yarışındada 6 tur atarak 13. sırada yarışmaları tamamladı.

Yarışma sonrası kaldığımız çadırları toplayarak bisikletlerimizi takım aracımıza yükleyerek Sakarya’dan ayrıldık yolda saçta güzel bir menemen partisiyle kendimize geldik ve Türkiye Şampiyonasında edinilen tecrübeler ile ilimize döndük destek olmamasına rağmen güzel başarılar aldığımıza inanıyoruz Esbike olarak birçok sporcuya da ilham sağladığımızı görmek bizleri mutlu etti demek ki doğru yolda pedallıyoruz ve pedallamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yarışlarda kürsüden fotoğraflarla sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Fotoğraflar için Sakarya Doğa Sporlarından Osman Çağırıcı’ya ve Fotoğraf sanatçısı Cemil Özen’e teşekkür ederiz.

FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir