Gezi İçin Uygun Ekipmanlar

Gezi İçin Uygun Ekipmanlar

-Son yıllarda gezgin ruhlu bisikletçi sayısı oldukça arttı.İnsanlar toplanıp bir yerlere gidiyorlar ve hoş vakit geçiriyorlar.

-Genellikle hafta sonlarını tercih eden gezginler tercihlerine göre yol gitmektedirler.

-Yanlarına heybe dediğimiz çantalardan yada en basit yöntem sırt çantasını alarak yola düşmektedirler.

-İçine termosla çay ve yiyeceklerini doldurup en güzel gördükleri yerde mola vererek doğayı izledikten bol bol fotograf çektikten sonra geri dönmektedirler.

-Esbike olarak tavsiyemiz gideceğiniz rotaya ve harcayacağınız enerjiye göre gıdanızı yanınıza alın.

-Hava durumuna uygun giysi yanınızda bulundurun.

-Eğer macera severseniz ve kimsenin bilmediği yerlere gitmeyi çok seviyorsanız tenha yerlere gitmeden önce mutlaka birine gözükün ve bilgi verin.

-Yanınızda bisiklet tamir ekipmanı bulundurun yolda kalmak hoş olmaz.

-Bisikletinizin bakımını sıklıkla yapın yağlamak bunlardan biri.

-Yolda gördüğünüz bisiketçilere selam verin asık suratlı ve kendini beğenmiş olmayın arkanızdan insanlar ne mütevazi sevecen bir bisikletçi desin.Yolda zor durumda olana yardım edin yanından geçip gitmeyin bir gün sizinde başınıza aynı durum gelir.

-Köylülerle iyi diyalog halinde bulunun çöpünüzü doğaya atmayın.

-Başka bisikletçileri kötülemeyin kendinizi övmeyin bu Türkiye’de bir hastalık ne yazık ki alçak gönüllü olun dedikodu ve kötülemeyle elinize birşey geçmez.Siz ne için yola çıktınız bisiklet sürmek ve hoş vakit geçirmek için herşeyi unutun ve pedallayarak mutlu olun İyilik yapın iyilik bulun.

-Yolunuz açık olsun Eskişehir ve çevresinde her türlü yardım durumunda konumunuzu belirterek güvenlik güçlerinden yardım isteyebilirsiniz.Onlarında bulamayacağı yerlerde iseniz Esbike’den yardım isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir